Apple dnes představí nové iPhony

Dnes, po devatenácté hodině středoevropského času nastane okamžik, na který se těší všichni fanoušci značky Apple. Předpokládá se, že Apple nepředstaví pouze jeden telefon, jak bylo dodnes zvykem, ale rovnou dva telefony. iPhone 5S bude vylepšený iPhone 5 a nově by měl přibýt také levný telefon. Ten bude označen názvem iPhone 5C.

iPhone 5C

Nový iPhone ponese označení 5C. Podle spekulací zastupuje písmeno „C“ slovo color nebo cheap, třeba nám to dnes Apple vysvětlí :) Je jasné, že se má jednat o levnější ( nikoliv levnou ) verzi iPhonu, která bude podle předpokladů dostatečně svižná pro běh nového operačního systému iOS7.

low_cost_iphone_render_colors

iphone-6-concept-6

low-cost-iphone-iphone-5-bottom-1

BSOxtC3CMAAyVbZ

iPhone-5C-colors-backplate

iphone-5c-21_0

 

iPhone 5S

U iPhonu 5S se čeká mnoho významných změn. Tou nejdůležitější by měla být čtečka otisků prstů. Ta bude zabudována v homebuttonu, kolem kterého bude svítit modré světélko. Další změna by se mohla projevit na displeji. Současný displej již svým Retina rozlišením pokulhává za konkurenčními Full HD displeji. S největší pravděpodobností se také dočkáme zvětšení ukládací kapacity v telefonu. Je pravděpodobné, že nám Apple představí 128GB model. Objevit by se také mohla větší RAM, NFC nebo větší blesk. Samozřejmostí je pak přítomnost nového iOS7.

iPhone-5S-silver-rounded-Home-button-Martin-Hajek-001

iOS 7

Apple ho sice již představil před pár měsíci, ale nasazen bude teprve dnes. Nový operační systém od Applu je designovaný ve flat stylu ( částečné kopírování Windows a Windows Phone 8 ), který je bezesporu přehlednější než kvanta přechodů a odlesků. V telefonech bude nově Ovládací centrum, notifikační centrum projde změnou a nově bude také řešen multitasking.ios-7-2-xl

Jak dopadne představení nových iPhonů vám přiblížíme již dnes večer.

Written By
More from Jakub Sejkora Read More