Filmové novinky na září 2013

movie

Každý si někdy rád zajde do kina, a tak bych vám, našim čtenářům, chtěla poskytovat  každý měsíc shrnutí filmových novinek na měsíc následující, abyste se měli na co těšit. Snad si všichni přijdete na své.

Riddick ( Akční, Sci-fi, Thriller)

Zrazen vlastními druhy a ponechán napospas smrti na pusté planetě. Riddick bojuje o přežití proti cizím predátorům a stává se silnějším a nebezpečnějším, než kdykoliv předtím. Brzy na to se lovci odměn z celé galaxie nevědomky stávají pěšáky v jeho plánu na cestě za pomstou. S jeho nepřáteli, přesně tam, kde je chce mít, rozpoutá Riddick brutální útok pomsty před návratem na svou rodnou planetu Furya, aby ji zachránil před zničením. (oficiální text distributora)

Režie: David Twohy
Premiéra: 5. 9. 2013

U konce světa ( Komedie, Sci-fi)

Skupina přátel se vrací do rodného města, aby uskutečnila plánovaný tah po hospodách. Vše se ale změní, když vyjde najevo, že město obsadili mimozemšťané. Komedie navazuje na režisérovi předešlé snímky Jednotka příliš rychlého nasazení a Soumrak mrtvých. 

Režie: Edgar Wight
Premiéra: 5. 9. 2013

Colette ( Historický)

Milostný příběh z prostředí osvětimského koncentračního tábora je příběhem o dvou odlišných podobách lásky i o tenké hranici mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, láskou a nenávistí. (oficiální text distributora)

Režie: Milan Cieslar
Premiéra: 12. 9. 2013

Justin: Jak se stát rytířem ( Animovaný)

I kluci ve středověku měli své touhy. Justin se rozhodl být rytířem jako jeho dědeček, přestože otec mu vytyčil výnosnou dráhu právníka. Justin se tedy na vlastní pěst vydává za svým snem, aby podstoupil výcvik a stal se opravdovým rytířem v brnění. Na cestě potká odvážnou dívku Taliu, podstoupí náročný trénink a pozná, že je více cest, jak se stát rytířem . . .  zachránit království, je, například, dobrý začátek. I krokodýlové ve středověku měli své touhy. Jeden z nich, Gustav, se třeba rozhodl být drakem. (oficiální text distributora)

Režie: Manuel Sicilia
Premiéra: 12. 9. 2013

Jako nikdy ( drama)

Konec léta ve filmu „JAKO NIKDY“ znamená zároveň konec života. Vladimír Holas umírá. Kdo je Vladimír Holas? Malíř, sochař a pedagog okresního významu. Namaloval spoustu krásných obrazů – ale ne tak skvělých, jak si přál. Nebyl ve straně, nebyl ve Svazu výtvarných umělců, nezaprodal se minulému režimu. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je nevyhnutelná a on nechce umřít v odcizené nemocnici. Chce se skácet ve stoje, tak, jak žil. Pro tento komorní film jsou klíčové tři postavy, vedle hlavního hrdiny jsou tu dvě ženy: Karla, asi pětatřicetiletá, je svému životnímu partnerovi něčím podobná: malířka, bohémka, pro ostrá slova nejde daleko. Kontrastní k těm dvěma je Jaruna, vdaná asi pětapadesátiletá žena, zdravotní sestra. Kdysi byla milenkou pana malíře. Tato trojice vede marný boj se smrtí, bojují sami se sebou a současně mezi sebou – což přináší každému z nich určité očištění. (oficiální text distributora)

Režie: Zdeněk Tyc
Premiéra: 19. 9. 2013

2 zbraně ( Akční)

Trech se rozhodne vyloupit banku a k sobě do týmu vezme Steadmana. Vtipem je, že Trech je ve skutečnosti tajným agentem DEA. A aby toho nebylo málo, ani Steadman není tím, kým se na první pohled zdá být. To navzájem ale nevědí. Banka má sloužit jako úkryt mafiánských peněz,  jenže ve skutečnosti zřejmě ukrývá příjmy CIA z tajných operací a někdo vlivný z agentury spolupracuje s mafiánským bossem. A dvěma chlapíkům začíná jít o život…

Režie: Baltasar Kormákur
Premiéra: 19. 9. 2013

Diana ( Drama, Životopisný)

Legenda je vždy jen část pravdy. Film Diana s Naomi Watts v titulní roli se zaměřuje na poslední roky života Lady Diany, princezny lidských srdcí. Roky, které vyvrcholily tragickou smrtí při honičce s paparazzi. Roky, které pro veřejnost skrývají nejedno tajemství. (oficiální text distributora)

Režie: Oliver Hirschbiegel
Premiéra: 19. 9. 2013

Donšajni ( Komedie)

Operní soubor na malém městě se rozhodne uvést Mozartova Dona Giovanniho. Pohled do zákulisí příprav odhalí svět opery zbavený pozlátka. Příběh o lásce a zklamání, o hudbě a vášnivém milování a o lidech, kteří žijí svůj život opeře navzdory. (oficiální text distributora)

Režie: Jiří Menzel
Premiéra: 26. 9. 2013

Zdroj: www.kinobox.cz, www.kinotips.cz, www.csfd.cz, www.youtube.com

More from Redakce Justchill.cz

Woodkid: Nechte se unést velkolepostí strunných nástrojů

Yoann Lemoine, jinak také Woodkid, je francouzský režisér hudebních klipů ( dělal...
Read More