Futurologický kongres (2013)

157843794_77c0bb I neznámé novinky je dobré znát. Filmové zpracování povídky autora sci-fi Stanisława Lema stojí za zhlédnutí!

Ve Futurologickém kongresu hraje herečka Robin Wright samu sebe, filmovou hvězdu a matku s dvěma dětmi, která postupem času přichází o nabídky kvůli přibývajícím vráskám. Od filmového studia Miramount dostane poslední pracovní možnost- nechat naskenovat své tělo, pohyby, emoce, a tím vytvořit virtuální herečku, která nebude stárnout. Robin nejdříve vzdoruje, ale věčné mládí a štědré finanční ohodnocení ji přiměje nabídku přijmout. Díky tomu ji filmové studio může obsadit do všech filmů včetně těch, které kdysi odmítala. O dvacet let později se vydává na futurologický kongres, kde má dojít k prodloužení její smlouvy. Do hotelu Miramount se dostane ovšem jen v případě, pokud vypije ampulku se sérem, které ji udělá animovanou, a tak se vrhá do světa fantazie a představ. Tím se spustí sled mnoha událostí…

Film poukazuje na pokroky v medicíně, kterými budou v budoucnu pravděpodobně producenti léků schopni ovládat naše emoce. Animovanými lidmi, kteří si svoje podoby vybrali sami, se pak poukazuje na sociální sítě jako je Facebook, kde každý může být tím, čím být chce.

Režie: Ari Folman
Žánr: Sci-fi, Animovaný
Izrael / Německo / Polsko / Lucembursko / Francie / Belgie
120 min

Osobní hodnocení: Po shlédnutí filmu v kině jsem měla smíšené pocity. I když jsem se v animovaných místech filmu trochu ztrácela a dalo mi více práce děj pochopit, nakonec jsem si myšlenky dohromady poskládala a celkově film hodnotím kladně, ale pár slzám jsem se při vědomí, že by takto jednou svět mohl dopadnout, nevyhnula.

 

Zdroj: http://www.csfd.cz, http://sms.cz/film/futurologicky-kongres, http://youtube.com

More from Redakce Justchill.cz

KONTRAFAKT sleduj první část rozsáhlého rozhovoru

Dnes jsem si pro vás připravil rozhovor s most legendary KF .Jedná...
Read More