Hluboko (2012)

Silný příběh, který se dotkne snad každého diváka…

V březnu roku 1984 se po nečekané bouři několik  kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s posádkou. Jeden člen této posádky, samotář Guli, však dokázal přežít šest hodin v Severním ledovém oceánu. Guli doplaval až ke břehu islandského ostrova a přešel přes pusté lávové pole až k lidským obydlím, kde se mu konečně dostalo pomoci. Po zotavení Guliho podrobují lékaři mnoha testům, ale jak je možné, že vůbec přežil, je dodnes záhadou. Snímek krátce ukazuje životy rybářů před katastrofou, samotnou nešťastnou událost i pozdější mediální smršť pro jediného přeživšího Guliho. Příběh je natočen podle skutečné události

Režie: Baltasar Kormákur
Žánr: Drama
Island
93 min

Kormákurův film již k dnešnímu dni získal mnoho mezinárodních nominací a dostal se do oscarového shortlistu za nejlepší zahraniční film.

Osobní hodnocení: Nic nepůsobí dojemněji, než když víte, že je snímek natočen podle skutečné události. Obzvlášť se mi do paměti vryla scéna, kdy Guli plave, vyčerpaný a ztracený v oceánu, a jediné, co mu pomáhá zvládnout situaci, je racek, který lítá kolem a Guli si s ním povídá. Byl to okamžik, kdy mi po tváři začaly stékat první slzy. Filmu dávám 70 procent.

Zdroj: www.csfd.cz, www.youtube.com

More from Redakce Justchill.cz

Dream spot: Herengracht Project Amsterdam

Projekt Herengracht, dům ze sedmnáctého století stojí u jednoho ze tří největších...
Read More