Hudební recenze: The 20/20 Experience (2 Of 2) by Justin Timberlake

JUSTIN TIMBERLAKE – THE 20/20 EXPERIENCE (2 OF 2)

Track listing:
1. Gimme What I Don´t Know (I Want) / 2. True Blood / 3. Cabaret (feat. Drake) / 4. TKO /
5. Take Back The Night / 6. Murder (feat. Jay-Z) / 7. Drink You Away / 8. You Got It On /
9. Amnesia / 10. Only When I Walk Away / 11. Not A Bad Thing /
12. Pair Of Wings (hidden track)

Datum vydání: 27. září 2013
Žánr: neosoul, dancepop, R´n´B, Hip-Hop, pop

Po veleúspěšné první části alba The 20/20 Experience, která byla vydána letos v březnu, přichází Justin Timberlake po několika měsících s očekávaným pokračováním, které se tentokrát nese v temnější podobě.

Na albu je opět znatelná pomocná ruka Timbalanda a nechybí ani Jay-Z, který stejně jako u první části alba (konkrétně v singlu „Suit & Tie“), dostává prostor v hip-hopově laděné písni „Murder“. Na albu zazní ještě Drake v povedeném a velmi chytlavém songu „Cabaret“.

Celou desku bychom mohli rozdělit na dvě části. Zatímco první část vám téměř nedá vydechnout a rychlé písně s výrazným beatem se rychle vryjí pod kůži, druhá část je spíše průměrná a jako jediná píseň vybočuje vynikající „Amnesia“ (nebo-li takové „Mirrors II“).

Úvodní „Gimme What I Don´t Know (I Want)“ předznamenává celou desku a určuje, jakým směrem se bude ubírat. Již zmíněná temnější atmosféra a výrazný zvuk je znatelný rovněž v další písni „True Blood“. Nedivte se, pokud vám místy připomene známý hit krále popu Michaela Jacksona „Thriller“, která je velkou inspirací nejen pro tuto píseň, ale pro celou tvorbu Timberlaka. Z první části alba rozhodně stojí za zmínku dva singly z desky „TKO“ a poněkud retro „Take Back The Night“.

Pokud se zaměříme na druhou polovinu alba, najdeme na něm ne příliš textově záživný „Drink You Away“, nevýrazný a pomalejší „You Got It On“ nebo „Only When I Walk Away“. Deska končí se songem „Not A Bad Thing“, která se nese v R´n´B rytmu a ačkoliv se nejedná o špatnou píseň, příliš nenadchne. Po této písni je na desce skrytý bonus ve formě pomalé „Pair Of Wings“, která potěší asi jen věrné fanoušky zpěváka.

S jedničkou desky The 20/20 Experience“ nasadil Justin Timberlake vysokou laťku, která se přeskakuje opravdu stěží. Nicméně rozhodně se na druhé desce najde několik songů, ke kterým se rádi budete vracet. Suma sumárum – první polovina desky bezesporu perfektní, druhá poněkud pokulhává, ale i tak stojí za poslech.

Moje hodnocení: 80 %

Zdroje: www.musicserver.cz, en.wikipedia.org

More from Redakce Justchill.cz

Stokujeme vonku podle Radikala, Gleba a Delika

K songu Stokujeme vonku od Rytmuse a Ega, členů legandárního Kontrafaktu, vyšel právě dnes...
Read More