Paříž – „Město měst“

Paříž, kouzelné místo, které láká kdekoho… umělce, spisovatele, milovníky historie a památek, gurmety nebo pouhé romantiky. Sama jsem měla tu čest Paříž navštívit a jediné, co mě na celém výletu mrzelo, bylo, že jsem hlavní město Francie musela tak brzy opustit.

Stačí strávit jen pár hodin ve „Městě světla“ a máte pocit, že jste někde úplně jinde. Na ulicích potkáváte milé a pohodové lidi – ale pozor, ne všichni jsou takoví. :-)

Eiffelova věž

(Eiffelova věž)

Pokud se vydáte do Paříže za památkami, jistojistě máte zájem vidět na vlastní oči Eiffelovu věž. Ačkoli „Železnou lady“ nemají obyvatelé Francie zrovna v lásce, určitě stojí za návštěvu. Jestli si netroufáte na výstup po schodech, můžete si cestu zkrátit výtahem (na který jsou neuvěřitelné fronty).

Další místa, která rozhodně stojí za návštěvu… katedrála Notre-Dame, Sacré-Coeur a pařížská část Pigalle se světově známým Moulin Rouge, Invalidovna, Pantheon, Grande Arche, nejznámější ulice Champs-Elysées s Vítězným obloukem na konci, muzeum Louvre s Monou Lisou uvnitř, muzeum d‘ Orsay, čtvrť La Défense, Latinská čtvrť nebo zábavní Centrum Pompidou.

Notre-Dame

(Notre-Dame)

Sacré-Coeur

(Sacré-Coeur)

Moulin Rouge

(Moulin Rouge)

Invalidovna

(Invalidovna)

Pantheon

(Pantheon)

Louvre

(Louvre)

Po návštěvě různých butiků, kaváren a památek je skvělé zavítat do parku. Nejen Pařížané vyhledávají možnost si posedět s knihou nebo si trochu protáhnout svaly. Ať už si vyberete Lucemburské zahrady nebo zahrady Tuileries, rozhodně nebudete litovat.

Lucemburské zahrady

(Lucemburské zahrady)

Co by to bylo za výlet do Paříže, kdybyste neochutnali čerstvý croissant, křupavou bagetu nebo sladkou makronku? Jít si sednout do kavárny na café au lait, později večer na sklenku dobrého vína a nasát tak tu atmosféru, je něco neuvěřitelného.

kavárna Les Deux Magots

(kavárna Les Deux Magots)

Jestli chcete ochutnat nějaké francouzské jídlo, doporučuji cibulovou polévku, zeleninový pokrm Ratatouille (něco podobného jako je u nás lečo – bez vajec a uzeniny) anebo toast Croque Monsieur („Křupavý pán“) či slaný koláč Quiche.

Paříž má prostě něco do sebe… :))

More from Redakce Justchill.cz

Stylovka od Dana Hanky

Když se vydá freeskier jako Daniel Hanka v létě do švýcarského Saas...
Read More