Vydej se na Stezku korunami stromů

Vhodný výlet pro milovníky výšek a vyhlídek! Jediná Stezka korunami stromů v České republice se nachází ve městě Lipno. Začleněna je do krajiny v okolí Lipenského jezera a doplňuje Active Park Lipno. Pro vášnivé turisty je ke stezce připravená cesta lesem, pro lenochy je tam lanovka. Čeká na vás 675 metrů dlouhá stezka, kde se můžete kochat pohledem na tyčící se jehličnaté stromy. Aby se děti nenudily, cestou jsou pro ně připraveny různé překážky, které mohou zdolávat. Procházkou se dostanete až na 40 metrovou věž. Musím přiznat, že i když rozhodně nejsem milovník výšek a celou cestu jsem se držela co nejdál od zábradlí, abych náhodou nespadla, byla to krása! Ten výhled je nezapomenutelný. Cesta je bezbariérová, takže se tam dostane opravdu každý ( tedy až na těch pár schůdků k poslednímu patru věže, na to trochu pozapomněli), ale pěkný výhled je i z níže položených míst. Kdyby vás nebavila cesta nazpátek a nohy už vypovídaly, je pro vás připraven 52 metrů dlouhý, suchý tobogán, který se vine středem věže. Z mé výpravy jsem byla bohužel statečná jen já, takže jsem si vystála na divokou jízdu frontu dvě patra dlouhou, ale stálo to za to. Za pravdu mi můžou dát děti, dospělí i senioři, kteří nedočkavě na sklouznutí čekali se mnou.

Untitled 3

Untitled 5

Asi jediný moment, kdy jsem se přiblížila k okraji.

P1070292

Po absolvování stezky si dole můžete vyrazit minci s různými motivy a děti zabavit na dřevěných prolézačkách.

IMG_3047

Pokud by vás cesta lanovkou nebo pěší túra omrzely, můžete si na cestu zpět půjčit koloběžky. My bohužel přišli ve chvíli, kdy byly všechny koloběžky rezervované, proto navrhuji si je zamluvit hned po doražení na místo.

700x525-1375185399-img-4366

A pro ty největší hladovce je samozřejmě přichystáno i občerstvení.

Pro opozdilce, co se nestihnou na stezku podívat za dne, jsou připraveny noční prohlídky. A pro ty, co tam nestihnou ani za dne, ani v noci, ani za celé léto, je tu pro ně otevřeno i v zimě.

700x525-1362515343-img-0590
Zdroj: http://www.stezkakorunamistromu.cz

More from Redakce Justchill.cz

CBCH x LOGIC Vo Nic Se Nestarám

CBCH a Logic zase pustili do světa další track. Tentokrát pod názvem...
Read More