Barcelona

Barcelona. Město, ve kterém se snoubí dechberoucí architektura Gaudího staveb spolu se středomořskou kuchyní i prázdninovou atmosférou písčitých pláží. V tomto katalánském městě jsem měla možnost strávit 3 nezapomenutelné týdny v rámci jazykového kurzu španělštiny. Kouzlo tohoto města ale neohromí pouze studenty- doslova každý si zde najde něco svého. Téměř na každém rohu se nacházejí hospůdky, bary a restaurace, které nabízejí nejen pochoutky mezinárodních kuchyní, ale samozřejmě i tu typicky španělskou. Není snad člověka, který by neznal regionálního „zástupce“, paellu. Jedná se o směsici rýže, koření a mořských plodů. Není ovšem problém objednat si i paellu čistě vegetariánskou či s kousky kuřecího masa. Další známou pochoutkou jsou tzv. „tapas“, které jsem si já osobně zamilovala. Jedná se o různé pochutiny, malé porce jídla, kterými si Španělé rádi zpestřují setkání s přáteli. Většinou je běžné, že si tapas objednáte spolu s vínem nebo jiným nápojem. Existuje nepřeberné množství druhů, například tzv. „patatas bravas“ (opečené brambory s typicky pálivou omáčkou), plátky sušené šunky, sýrové krokety nebo kousky ryb. Moc se mi líbilo, že obyvatelé Barcelony (a předpokládám, že i celého Španělska) hodně rádi večeří mimo byt, často se v podvečer setkávají s přáteli u piva, sangrie či vína a již zmiňovaných tapas. Zvykem je také časté chození do kina nebo na podvečerní procházky. Pokud se chystáte do Barcelony, určitě se nesmíte ochudit o návštěvu městského trhu „La Boquería“, kde na jednom místě můžete sehnat doslova cokoliv – od pohárků s nakrájeným ovocem přes oříšky, sýry, šunku, ryby i již hotová jídla.

tapas1

Kromě výtečné kuchyně skýtá Barcelona spoustu jiných možností. V letních měsících je to určitě trávení slunečných dnů na některé z městských pláží, z nichž nejznámější je Barceloneta. Pláže jsou zejména o víkendech celkem přeplněné, takže je možná lepší sednout do vlaku a zajet si na některou předměstskou. Večer se na plážích konají různé párty nebo koncerty. A nejen tam! V centru města je velké množství klubů a barů, které v noci ožívají vlastním životem. Stejně jako ulice, které jsou ještě po půlnoci plné lidí.

c01b5a7c0d073b97d8117b3ffd04b59c

Milovníci architektury a umění si také přijdou na své, jelikož celé město je plné muzeí, galerií, různých architektonických skvostů a jiných pamětihodností. Asi nejznámější památkou (a zároveň dominantou města) je určitě chrám Sagrada Familia architekta Antonia Gaudího spolu s muzeem Pabla Picassa a parkem Guell, v kterém si můžete odpočinout a pokochat se nádherným výhledem na město a přístav.

73e8dade8ea1edbf8448d5606e286747

Barcelona je město plné života, ale zároveň klidu a pohody. Obyvatelé jsou milí a veselí, ulice města vám nabídnou zábavu a moře zase pocit svobody a dálek.

170fb1b03d04cc706420198a69944cd1

DSC_0032

1040596_10200933364050686_470706714_o

Zdroj: www.pinterest.com , www.suitelife.com

More from Redakce Justchill.cz

Pozvánka na Kroměříž Skate Session 7/9/2013

Určeno všechny příznivce skateboardingu a pro ty, kteří rádi v téhle oblasti...
Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *