České počítačové hry, které by každý měl znát.

Kdo by neznal slavný Battlefield, Call of Duty, nebo závodní klasiku Need for Speed. Ale pokud chcete být opravdu považování za hráče, tak by jste měli vědět, že i české hry oblétly svět.

hh

 

Asi nejznámější hrou vyrobenou českými maníky je Mafia. Tuhle fajnovku musí znát snad každý.

Mafia je počítačová hra z pohledu třetí osoby, vyvinutá v roce 2002 společností Illusion Softworks. Ve hře se vžijeme do role obyčejného taxikáře, jehož jméno je Tommy Angelo. Tommy si jednou dá přestávku na cigaretu a to mu změní celý jeho život. Hra obsahuje 20 misí s velmi poutavou náplní, která nebude nudit nikoho. Mafia si získala velmi vysoké hodnocení ve světě, ale i v České republice.

08-02

Další hrou, která je už méně známější je Hidden and Dangerous 2. Já sám jsem tuhle hru hrál po internetu se svými přáteli, když tuhle hru hrálo dohromady asi už jen 150 lidí. A musím říct, že lepší multiplayer jsem nikdy nehrál, a nikdy hrát nebudu. Vznik klanů a vycházení mezi nimi bylo samozřejmostí.

Hidden and Dangerous je také výtvorem české firmy Illusion Softworks. Hráč si zahraje za čtyřčlenný tým, který může plně ovládat. Hra je odehrává na bojištích druhé světové války. Podíváme se tedy do Nosrka, navštívíme Barmu, ale i Českou republiku. Zbraně (snad všechny z druhé světové války) jsou velmi propracované, dokáží prostřelit všechny průstřelné objekty, což nevidíme ani v některých nových hrách. Hra obsahuje 23 misí v různých lokacích.

Vietcong je další českou klasikou. Hra vyšla v roce 2003 a rozhodně si získala srdce hráčů. Do dnešního dne se prvního dílu prodalo více než 1 milión kusů.

Vietcong_Enemy

Děj se odehrává během Války ve Vietnamu. Hráč hraje za Steeva R. Hawkinse. Hra obsahuje několik misí, které to jsou někdy i poměrně obtížné, tak přestanou hráče  bavit. Rozhodně ale nechybí kvalitní muziky tehdejší doby, můžeme si poslechnout i světově známe sklady.

More from Redakce Justchill.cz

Když do kufru přiletí kanárek

Balení na letní dovolenou přináší takové vyčerpání asi jako vaření večeře o...
Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *