Haloweenské pečení – strašidelné muffiny!

Okolo nás se nyní vyrojilo plno dýní, strašidelných příšerek a mnoho dalšího, ale tentokrát to bude o pečení! Budeme péct haloweenské muffiny, které ozdobíme strašidelnými ozdůbkami.

Recept dělám zásadně z hrníčkové kuchařky, proto nebudou uvedeny míry tak, jak jsme normálně zvyklí. Přesto doufám, že vám bude chutnat!

Co na strašidelné muffiny budeme potřebovat?

1 hrnek hladké mouky

2 lžičky kypřícího prášku

1/2 tabulky čokolády (nejlépe hořká, nemusí být na vaření)

3/4 hrnku moučkového cukru

2 lžičky vanilkového cukru

1/2 másla, nebo rostlinného tuku

3 vejce

1 lžička nastrouhané citronové kúry

5 lžic mléka

Uvedené ingredience odpovídají 1 plechu na muffiny, což je celkem 12 muffinů. Pokud chcete mít muffinů více, zvyšte dávkování o polovinu.

 

A nyní už tvoříme těsto!

Změklé máslo s cukrem a s vanilkovým cukrem vymícháme do pěny. Postupně vmícháme vejce, přidáme citronovou kúru, mléko a promícháme. Potom přidáme mouku smíchanou s kypřícím práškem a čokoládu (čokoládu můžeme přidat ve dvou variantách – 1) nalámeme čokoládu na opravdu malé kousky, 2) nastrouháme čokoládu do muffinů, ale potom vám těsto trochu zhnědne a je možné, že tolik nevynikne jeho oranžová haloweenská barva). Když přidáváme čokoládu, je také možné přidat například najemno nakrájené mandle. Záleží na chuti.

Abychom dosáhli oranžové barvy muffinů (aby vypadaly jako dýně), pak přidáme do těsta ještě oranžové potravinářské barvivo. Je možné ho přírodně obarvit mrkví, ale vzhledem k tomu, že tvoříme sladký zákusek, podle mě se to moc nehodí a raději používám tento způsob přípravy.

Nyní si připravíme muffinový plech. Buď jej můžete vymazat a vysypat hladkou moukou, ale já si do něj vložím papírové košíčky (pokud máte silikonové, tak i ty jsou možné). Do papírových košíčků vložíme těsto do 2/3 a pečeme. Pokud máte elektrickou troubu jako já, pečeme při 175°C 20 minut.

Když se nám muffiny v troubě pečou, mezitím si na ně připravíme polevu.

 

Na polevu budeme potřebovat:

1 bílek

1/4 moučkového cukru

(kakao, citronová kúra a citronová šťáva)

Z bílku si ušleháme sníh, do kterého vmícháme moučkový cukr. Utvoří se nám tužší pěna, kterou můžeme „obarvit“ kakaem. Pokud chceme mít polevu citronové chuti, pak přidáme ještě kúru a šťávu.

 

A dokončujeme strašidelné zákusky!

Až vyndáte plech z trouby, nechte muffiny vychladnout a opatrně je z plechu vyndejte. Dejte si je na tác a následně jdeme zdobit polevou. Doporučuji polevu nanášet mašlovačkou. Můžete ozdobit buď nejedlými dýněmi, pavoučky a dalšími potvůrkami, nebo je možné si vyrobit tyto potvůrky třeba z marcipánu.

 

Nyní jsme vše upekli, zákusky naservírujeme a můžeme strašidlákovat ostatní! Strašidelný Haloween!

Haloween muffins 2 Haloween muffins 3

 

DOBROU CHUŤ!

More from Redakce Justchill.cz

Prodigy vydává bonusové EP s Alchemistem

V loňském roce pro nás dvojice Alchemist a Prodigy vydali CD s...
Read More

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *