Hudební recenze: Alive by Jessie J

JESSIE J – ALIVE

Track listing:
1. It´s My Party / 2. Thunder / 3. Square One / 4. Sexy Lady / 5. Harder We Fall / 6. Breathe / 7. I Miss Her / 8. Daydreamin´ / 9. Excuse My Rude (feat. Becky G) / 10. Wild (feat. Big Sean and Dizzee Rascal) / 11. Gold / 12. Conquer The World (feat. Brandy) / 13. Alive

Datum vydání: 23. září 2013
Žánr: R´n´B, pop, soul

Po úspěšném debutu „Who You Are“ přichází Jessie J s druhou deskou pojmenovanou „Alive“. A co posluchačům nová deska přinese? V první řadě hitovost a nezaměnitelný hlas zpěvačky.

Jako první singl, který předcházel celou desku, byl vyslán song „Wild“, kde se ke slovu dostává také Big Sean a Dizzee Rascal. Ačkoli tento singl příliš velký úspěch nesklidil, druhý singl „It´s My Party“, který celé album otevírá, už rotuje v rádiích a dostává se do povědomí zmíněnou chytlavostí. Veliký potenciál, stát se hitem, má song „Sexy Lady“, který z alba nápadně vybočuje. Mezi další povedené songy určitě patří také „Thunder“, „Square One“ nebo drsnější „Excuse My Rude“.

Album však přináší i průměrnější songy „Gold“ nebo „Alive“. Najdeme na něm samozřejmě také písně v pomalejším tempu „Harder We Fall“, „Breathe“ a asi nejpomalejší „I Miss Her“. Zajímavou písní je „Daydreamin´“, která působí trochu retro, nicméně posluchače naladí na pohodovou a bezstarostnou vlnu. Podle mého názoru skrytý poklad na desce se nachází pod songem „Conquer The World“. Hlasy Jessie J společně s „kolegyní“ Brandy k sobě neskutečně ladí a celkový výsledek působí velmi příjemně. Rozhodně se proto vyplatí album doposlouchat až do konce.

Deluxe edice alba navíc přináší další tři písně „Unite“, „Hero“ a „Magnetic“ a jeden remix. Zejména songy „Hero“ a „Magnetic“ stojí za poslech a s přehledem by si zasloužily zařadit na standardní edici alba. Poslední remix už považuji za zbytečnost.

Moje hodnocení: 81 %

Zdroje: www.musicserver.cz, www.jessiejofficial.com

More from Redakce Justchill.cz

Nový Android 4.4 je venku! Podívejte se, jak bude vypadat.

Delší dobu už čekáme na nový OS od Android.  A tento den...
Read More

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *