Kendama – chillování nabere nového rozměru

Kendama, hračka, která se řítí z Japonska také do Evropy. Pokud už vás nebaví nudit se doma a chcete s přáteli zkusit něco nového, rozhodně vám doporučujeme Kendamu. Na první pohled nenápadná dřevěná hračka, se kterou se nedá skoro nic dělat. Ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. S Kendamou se dá dělat nespočetné množství triků a ikdyž se vám zdá, že tohle dokáže přece každý, není to vůbec pravda.

P1030285Moje SunRise kendama

Kendama se skládá z několika základních částí. Jak můžete vidět na fotce, tak hlavní je tělo kendamy, ke kterému je přivázaný provázek. Na druhém konci provázku je uchycená kulička, další důležitá část této japonské hračky. Kulička je obohacená menší dírou, která přidává obrovské množství triků, jako například chycení kuličky na hrot kendamy. Tělo je složené z velkého a malého pohárku po bocích, dále se dá kulička chytit do spodního pohárku a nakonec i nahoru na hrot. Je tu dalších plno možností, kam můžete kuličku chytit, ale to už záleží jen na vaší představivosti a schopnostech. Hlavní způsob jak držíte kendamu při tricích je za nejdelší část pod velkým a malým pohárkem.

2013_Pro_Model_Spirit_Animal_Kendama_USA_1000x1000_text_03

Profesionální kendamy od Kendama USA

Kendama pochází původně z Japonska, kde je už dlouhá staletí tradiční hračkou dětí i dospělých, mužů i žen. Neomezuje se pro žádný věk ani pohlaví a je to vesměs nenáročná levná záležitost. Určitě stojí za to si ji minimálně vyzkoušet a naučit se s ní pár triků. Jako i veškeré jiné žonglování vám kendama zlepší soustředění a naučí vás trpělivosti.

A pokud už máte za sebou pár let tréninku, tak takhle bude vypadat vaše denní rutina. Toto jsou jedni z těch nejlepších na světě s kendamou.

Doufám, že vás článek, alespoň lehce navnadil na tuto volnočasovou aktivitu a rozhodně doporučuji si kendamu, alespoň vyzkoušet nebo rovnou koupit.

More from Redakce Justchill.cz

Historie Grand Theft Auto – podívejte se na všechny díly v jednom videu!

Začalo to v roce 1997 a pokračuje až dodnes. První Grand Theft...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *