Velký kluci pouští draka – kiting!

Malí kluci pouští draka s rodiči na louce. Zábava už je jen samotná výroba draka a větší, když ho s rodiči pouštíte. Ale velcí kluci si draky kupují, připínají k tělu a nechají se jimi vtáhnout do světa větru a zábavy!

Začneme nejprve s něčím jednoduchým, a to je, co je to kiting. Jedná se o zaháknutí člověka k drakovi (kite), který má různý průměr dle síly větru. Existují kity cvičné (tréninkové), nafukovací (užívají se většinou na vodě) a komorové (používají se většinou na sněhu).

Ta pravá zábava spočívá v tom, že jezdec využívá síly větru k tomu, aby mohl vytvářet různé triky jako jsou skoky, poskoky, samotná jízda apod. a přidává k tomu také různé nástroje jako je „tříkolka“, „skate“, snowboard apod. Nejenže máme různé druhy kitů, ale kite můžete použít na různém povrchu jako je – země, sníh, voda.

Kiting on the beach

Landkiting – podle názvu se jedná o jízdu na zemi. Jezdit můžete na trávě, betonu, písku, kamínkách, zkrátka všude tam, kde se vám líbí a kde bude vítr hodně vát. Pokud se na takové kiterské místo půjdete podívat, zajisté tu potkáte nejen pohodové lidi, kteří vám ochotně poradí, co do začátku, ale všimnete si také pár jedinců, kteří používají věc, která se podobá skateboardu. Jedná se o mountainboard a jízda se tak posune o pár levelů výš.

Kiteboarding je výraz pro jízdu s kitem na vodě. Plno kiterů jezdí k vodní nádrži Vranov nad Dyjí, kde často vane silný vítr. Pokud však upřednostňujete moře a vlny, můžete se pobavit u kitesurfingu, což je jízda na vodě se surfařským prknem, wavekitingu, při kterém vyhledáváte vlny a jezdíte na nich apod.

Co byste ještě měli vědět o kitingu je to, že využití je možné také na sněhu (snowkiting). Vhodné jsou sjezdovky široké, bez možnosti rychlého vjezdu do stromů, kde by se vám mohla zamotat lana.

Jak jste sami mohli poznat, možností využití kitingu je široké. Více informací o tomto dynamickém sportu naleznete na webové adrese: www.kites.cz, na Slovensku je možné vyhledat informace na adrese: www.kiting.sk.

Už jste vyzkoušeli kiting? Neváhejte se podělit o vaše zážitky i s námi.

More from Redakce Justchill.cz

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Bydlíte blízko Českého Krumlova nebo jste někde poblíž na dovolené? Určitě zkuste...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *